Bizi
Kullanıcılarımızdan
Dinleyin
PratisPro ile alıcıların
neler yapabileceğini keşfedin
Çözümlerimizi Keşfedin
Mehmet Başer
Satın Alma Müdürü
PratisPro sayesinde tedarikçilere çok kolay ulaşarak şirket verimliliğini %40 artırdım.
Bizi
Kullanıcılarımızdan
Dinleyin
PratisPro ile alıcıların
neler yapabileceğini keşfedin
Çözümlerimizi Keşfedin
Mehmet Başer
Satın Alma Müdürü
PratisPro sayesinde tedarikçilere çok kolay ulaşarak şirket verimliliğini %40 artırdım.
Alıcı Hikayeleri
Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis’i, Aralık 2020’den bu yana kullanmaktayız. Pratis’in geniş tedarikçi havuzu, pratik ve kullanışlı ara yüzü ile her türlü cari ve mal hizmet alımımızı etkin bir şekilde yönetebiliyoruz. Böylelikle ihalelerimizin anlık durumunu izleyebiliyor, gerekli raporlamaları şablonlar üzerinden kolayca oluşturabiliyoruz.
Onur ÇAĞATAY
ROKETSAN, Dijital Tedarik Zinciri Sistem Geliştirme Müdürü
Pratis genel olarak oldukça pratik ve avantajlı bir platform. Tedarikçiler ile manuel fiyat pazarlığı yerine Pratis’in kullanılması, firmaların yalnızca rekabete odaklanmalarını ve böylece daha iyi iskonto oranlarını yakalayabilmemizi sağlıyor. Referanslı tedarikçi havuzu sayesinde alternatif firmalara ulaşmak ve yeni tedarikçiler kazanmak oldukça hızlı oluyor. Benzer ihaleler oluşturmak istediğimizde geçmiş şablonları kullanarak hızlıca ihale oluşturabilmek ve geçmiş fiyatları görebilmek de yine Pratis’in avantajlarından.
Yiğitcan AKINOĞLU
Arvato, Satın Alma Uzmanı
Pratis’in bize sunduğu en büyük faydalardan biri, satın alma talep yönetimini hızlı ve doğrudan yapabilmek oldu. ERP entegrasyonu ile iş birimlerinden gelen satın alma taleplerini Pratis’e direkt olarak aktarabiliyoruz. Ayrıca, Pratis ile e-ihalelerimizi firma prosedürlerimize uygun, rekabetçi, raporlanabilir ve şeffaf bir şekilde yürütebildiğimiz için yıl içinde yapılan iç ve dış denetimlerde işimiz oldukça kolaylaşıyor.
Can DEMİR
Kordsa, Satın Alma Müdürü
Satın alma süreçlerimizi dijitalleştirirken odaklandığımız en temel konu tasarruftu. Pratis ile çalışmaya başladıktan sonra süreçlerimizin hız kazanmasının yanı sıra, geniş tedarikçi havuzu sayesinde e-ihalelerimize teklif veren tedarikçi sayısı arttı ve rekabetçi tekliflere çok daha kolay bir şekilde ulaşma fırsatı bulduk. Böylece, satın alma maliyetlerimizde Pratis kullanmadan önceki dönemlerimize göre yılda ortalama %30 maliyet tasarrufu elde ettik.
Çiğdem DEMİR
Sabancı Holding, Satın Alma ve Müşteri Servisleri Müdürü
Yılda 150’den fazla tedarikçinin, belirlediğimiz kriterlere uygun şekilde kabul ve onay süreçlerini gerçekleştirmek çok zaman alıyordu. Pratis’in tedarikçi yönetimi modülü sayesinde tedarikçi onay süreçlerimizi 1 haftadan 1 güne düşürdük. Akreditasyonunu Pratis üzerinden tamamlayan tedarikçilerimizin tekliflerini de platform üzerinden toplayarak e-ihalelerimizi önemli maliyet tasarruflarıyla sonuçlandırıyoruz. Böylece uçtan uca tüm süreçlerimizi Pratis ile daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütebiliyoruz.
Petrol Ofisi
Pratis'i kullanmaya başlamamızla birlikte 12 günlük ortalama sipariş verme sürecini 1 güne kadar indirdik ve bu alana harcadığımız süreyi 8 kat oranıında azalttık. 8 yıldır kullanıyoruz ve yıllık 400 milyon TL tutarında ihalemiz Pratis üzerinden gerçekleştiriliyor. SabancıDx ile kurmuş olduğumuz işbirliği elektronik ortamda ihalenin dijital dönüşüme katkısı alanındaki farkındalığı artururken bu hızlı, güvenilir, şeffaf entegrasyon ile Slimstock ve İstanbul Üniversitesi (Buyer Network) tarafından ödüle layık görüldük.
Tolga Döğer
ÇimSA Robotik & Tüketim Hammadde, Agrega Satınalma Müdürü
Pratis zengin içeriği, ihtiyaçlarımızı karşılama konusundaki motivasyonu ve deneyimi ile 10 yıldır bize satınalma platformu olarak çözüm sunuyor. Satınalma süreçlerimizde %10'a varan kazancın yanı sıra rekabetçi teklifler sayesinde düzenlediğimiz e-ihalelerde %3 civarında ihale pazarlığı getirimiz oluştu. İşgücü tasarrufu konusunda da çok önemli faydalar sağladık ve artık bugün Pratis ile satın alma süreçlerimizde robotik süreç otomasyonunu düşünüyoruz.
Emrah Susuzlu
Borçelik Hammadde Dışı, Satınalma Müdürü
Pratis'le birlikte en büyük dönüşümü, süreçleri dijitale taşıyarak gerçekleştirdik. Teklif oluşturma, teklif toplama ve karşılaştırma süreçlerinin yanında, Pratis'in sunduğu raporlamalar ve grafiksel analiz yöntemlerini de süreçlerimizin içine kattık. 4 yıl boyunca kullandığımız Pratis'le satın alma süreçlerimizi %40 hızlandırırken zengin tedarikçi havuzu sayesinde geçmiş döneme kıyasla yüzde 5 ila 15 arasında maliyet avantajı sağladık.
Yeliz Onur
Çimtaş Satınalma Grubu, Satınalma Kategori Şefi
Tedarikçi Hikayeleri
10 yıl önce bir firmamızın bizi davet etmesi sayesinde Pratis ile tanıştık. Özverili hizmetimizi Türkiye’nin her noktasına taşıma vizyonuyla Pratis’i kullanmaya devam ettik. Şimdi 15 holding şirketi başta olmak üzere toplamda 50 firmamızla Pratis üzerinden çalışıyoruz. Pratis ile tanışmamızdan bugüne satışlarımız %70 arttı ve artmaya devam ediyor.
Hakan OCAK
Direktör, Ocak Hırdavat
2012 yılından bu yana Pratis kullanıyoruz. Pratis ile talaşlı imalatta satışlarımızı artırdık ve hatta Pratis, cnc tezgahları yatırımı yaparak daha kaliteli mühendislik hizmetleri vermemize vesile oldu. Tüm süreçlerimizi dijital ortamda gerçekleştirerek kağıt atıklarımızı azalttığımız ve böylece doğaya katıkı sunduğumuz için de ayrıca mutluyuz.
Murat Burak ERDEVİR
Üretim Müdürü, ESK makine Çelik Mühendislik
Satış kanallarımızı artırmak amacıyla 10 yıl önce Pratis ile tanıştık. Pratis’in en büyük artısı teklif sıralamamızı görebilmek ve ihale sürecini baştan sona izleyebilmek. Pratis üzerinden yaptığımız satışlar bugün ciromuzda bayi satışlarımız kadar büyük bir paya sahip. Pratis’in tedarikçi havuzunda yer alarak her gün yeni müşteriler kazanmaya devam ediyoruz.
Batu ÖZTEKİN
Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Koordinatörü, MAKPARSAN Ltd. Şti.
2008 yılından beri üyesi olduğumuz Pratis’i çözüm ortağımız olarak görüyoruz. Dijital bir platform olması sayesinde ihale takip, erişim ve iletişim süreçlerimizde iş gücümüzü daha etkin kullanabiliyoruz. Pratis ayrıca, 9 farklı lokasyondan hizmet verdiğimiz sanayi piyasalarındaki arz – talep dengesini kurmamızda büyük kolaylık sağlıyor.
Erkan BAYRAM
Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Özveren Rulman
Pratis’e silver üye olarak katılıp genele açık ihalelere teklif vermeye başladıktan sonra Kardemir, Türkiye Futbol Federasyonu ve Sabancı Üniversitesi gibi birçok seçkin firmaya hizmet vermeye başladık ve satışlarımız %20 oranında artış gösterdi. Pratis hem bizim gibi tedarikçilere yeni fırsatlar sağlıyor hem de alım yapmak isteyen profesyonel şirketlere rekabetçi çözümler sunuyor.
Yasin ÖNER
Kurucu ve Şirket Ortağı, 1C GRUP
Pratis ile her yıl birçok farklı firmanın ihalesine katılıyor, fiyat ve sevkiyat avantajımızı kendilerine sunabiliyoruz. Bu sayede birçok ihaleyi kazandık ve uzun süredir kullandığımız Pratis ile birlikte sektörümüzde tanınırlığımızı arttırdık. Sürekli gelişen ve yenilenen robotik süreç ile beraber satış süreçlerimizde daha hızlı, avantajlı ve aktif olmayı hedefliyoruz.
Aziz Erhan YILMAZ
Genel Müdür, AL Nalburiye Hırdavat Tic. ve San. Ltd. Şti.
Tedariğini yaptığımız müşterilerimizin bizi Pratis’e davet etmesiyle 2015 yılında Pratis dünyasına katıldık. Pratis sayesinde daha önce birlikte çalışmadığımız yüzlerce yeni firma ile tanıştık ve böylece satışlarımızı %15 oranında arttırdık. Mevcut satışlarımızın %10’unu, Pratis’te bir araya geldiğimiz yeni müşterilerimiz oluşturuyor.
Ali ÇOĞALAN
Satış Müdürü, Arasvan
Üyeliğiniz Silver
Kazancınız Bol Olsun
Pratis’te 375’den fazla kategoride düzenlenen e-ihalelere teklif vermek için silver üye olun, firma bilgilerinizi girin ve genele açık tüm ihaleleri inceleyin.
Silver Üye Ol